: ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ : ۶۵۱
تعداد رای : ۰

کتاب «تا … پتنت»؛ روایت تجارب حفاظت از دارایی‌های فکری ایران در فناوری نانو

کتاب سیاست ها و تجارت مالکیت فکری ستاد توسعه فناوری نانو به منظور بررسی تاریخی فعالیت این برنامه نگاشته شده است. منطق حاکم بر این کتاب تکمیل سلسله ای از اقدامات منجر به پتنت است. بر پایه مصاحبه های انجام شده با کارشناسان و مدیران این برنامه، اقدامات ستاد نانو در حوزه مالکیت فکری استخراج شده است.

کتاب سیاست ها و تجارت مالکیت فکری ستاد توسعه فناوری نانو به منظور بررسی تاریخی فعالیت این برنامه نگاشته شده است. منطق حاکم بر این کتاب تکمیل سلسله ای از اقدامات منجر به پتنت است. بر پایه مصاحبه های انجام شده با کارشناسان و مدیران این برنامه، اقدامات ستاد نانو در حوزه مالکیت فکری استخراج شده است.مجموعه این اقدامات از آموزش مباحث مرتبط با مالکیت فکری تا ترویج و اطلاع رسانی آن به محققان و آماده سازی نتایج تحقیقات آنها برای ثبت به عنوان پتنت در این کتاب روایت شده است.

تجربیات حاصل از اجرای این برنامه، به ره توشه ای برای شکل گیری برنامه حمایتی وسیع تری در حوزه فناوری های راهبردی کشور تبدیل شد. این برنامه هم اکنون در کانون پتنت ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال اجرا است.

این کتاب به همت بنیاد توسعه فردا و به قلم آقای سعید اصغری تدوین و روانه بازار شده است. برای خرید این کتاب می توانید به فروشگاه اینترنتی واوک مراجعه کنید.

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha