: ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ : ۱۱۰۰
تعداد رای : ۱

کتاب «راه سوم»؛ روایت تجارب شبکه آزمایشگاهی و برنامه ساخت تجهیزات فناوری نانو در ایران

زمانی که تصمیم برآن شد که فناوری نانو یکی از برنامه های اصلی توسعه کشور باشد، یکی از مشکلاتی که خود را نشان داد کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برای تست و آنالیز و تحقیق در این حوزه بود. قشر آزمایشگاهی که در صف اول این نیاز بودند، تقاضای خود را برای خرید تجهیزات روانه ستاد نانو کردند. روال جاری در سیستم مدیریتی کشور هم همین بود که وقتی نهادی حمایتی تشکیل شده باشد باید حمایت خود را از تقاضا اعلام کند. اما ستاد نمی خواست...

زمانی که تصمیم برآن شد که فناوری نانو یکی از برنامه های اصلی توسعه کشور باشد، یکی از مشکلاتی که خود را نشان داد کمبود تجهیزات آزمایشگاهی برای تست و آنالیز و تحقیق در این حوزه بود. قشر آزمایشگاهی که در صف اول این نیاز بودند، تقاضای خود را برای خرید تجهیزات روانه ستاد نانو کردند.
روال جاری در سیستم مدیریتی کشور هم همین بود که وقتی نهادی حمایتی تشکیل شده باشد باید حمایت خود را از تقاضا اعلام کند.
اما ستاد نمی خواست بدون پشتوانه فکری تسلیم جریان همیشگی کشور شود. جستجو برای شناخت لایه های زیرین مساله کمبود تجهیزات آزمایشگاهی نانو، سرآغاز شکل گیری جریان جدیدی در مدیریت توسعه فناوری در کشور شد که در این کتاب روایت شده است.

در این کتاب داستان شکل گیری شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو و برنامه ساخت تجهیزات فناوری نانو روایت می شود. تجربه ای که بعد از اجرای موفقیت آمیز به الگویی برای فناوری های راهبردی کشور تبدیل شد و بر مبنای آن شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی ایجاد شد.

این کتاب به همت بنیاد توسعه فردا و به قلم خانم وحیده زاهدی روانه بازار شده است. برای خرید این کتاب می توانید به فروشگاه اینترنتی واوک مراجعه کنید.

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha