: ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ : ۱۷۲
تعداد رای : ۲

برترین های نخستین جایزه کتاب «روایت پیشرفت» تقدیر شدند

جایزه کتاب پیشرفت که به همت انجمن روایت پیشرفت از سال گذشته فعالیت خود را با انتشار فراخوان جایزه کتاب آغاز کرده بود، روز شنبه 20 شهریور در محل حوزه هنری اختتامیه خود را برگزار کرد. دوره های بعدی این جایزه در سال های آینده، همزمان با سالگرد تاسیس جهاد سازندگی برگزار خواهد شد هدف این جایزه رصد و ارزیابی آثار و ارائه بازخورد به نویسندگان و ناشران برای رشد کمی و کیفی آثار و شبکه سازی بین فعالان حوزه روایت پیشرفت است.

به گزارش ستاد خبری نخستین جایزه کتاب «روایت پیشرفت»، در مراسم پایانی جایزه کتاب روایت پیشرفت با حضور مهندس سید محمود رضا سجادی دبیر راهبردی و محمد مهدی دادمان رییس حوزه هنری و محمد نمازی دبیر اجرایی جایزه، از برگزیدگان اولین دوره جایزه، تقدیر به عمل می‌آمد. برگزیدگان این دوره در پنج بخش حکمرانی، دفاعی و امنیتی،  فرهنگی و اجتماعی و علم و فناوری بودند. همچنین از راوی و ناشر برتر حوزه پیشرفت تقدیر شد. به نفرات اول تندیس جایزه کتاب به همراه مبلغ 8 میلیون تومان و نفرات دوم و سوم به ترتیب 5 و 3میلیون تومان اهدا شد.

 

جایزه کتاب پیشرفت که به همت انجمن روایت پیشرفت از سال گذشته فعالیت خود را با انتشار فراخوان جایزه کتاب آغاز کرده بود، روز شنبه 20 شهریور در محل حوزه هنری اختتامیه خود را برگزار کرد. دوره های بعدی این جایزه در سال های آینده، همزمان با سالگرد تاسیس جهاد سازندگی برگزار  خواهد شد هدف این جایزه رصد و ارزیابی آثار و ارائه بازخورد به نویسندگان و ناشران برای رشد کمی و کیفی آثار و شبکه سازی بین فعالان حوزه روایت پیشرفت است. شایان ذکر است که اولین رویداد این جایزه به دلیل رعایت شیوه نامه های بهداشتی، بدون دعوت عمومی و صرفا با حضور برگزیدگان و مسئولین جایزه و در قالب نشست های گفت و گوی تفصیلی برگزار شد.

برگزیدگان

* برگزیدگان بخش حکمرانی

در حوزه حکمرانی 9 اثر به بخش داوری نهایی راه یافتند. هیئت داوران این بخش آقایان مصطفی زمانیان(کارشناس حوزه سیاستگذاری عمومی و مدیر پژوهشکده آیندگان) ، مسعود دیانی(نویسنده، کاشناس حوزه روایت نگاری و سردبیر برنامه تلویزیونی سوره) حسین قرایی (نویسنده، فعال برجسته فرهنگی و رسانه و معاون فرهنگی دانشگاه صداوسیما) و خانم زهرا ابوالحسنی(رییس گروه جامعه و پیشرفت پژوهشکده مطالعات فناوری ایران) سه اثر را به عنوان آثار برگزیده انتخاب کردند.

کتاب‌ «زنده باد جهاد» به نویسندگی سیدمجتبی قافله باشی، سید علیرضا طباطبایی، سعید حسین رفیعی، سید حمزه حسنی، حامد حاجی پور و سعید امینی به عنوان اثر برتر و به ترتیب از کتابهای «رسم جهاد» به نویسندگی علی مشایخی و محمد رضا حسینی و کتاب «نماینده تام الاختیار» به نویسندگی سیدحسین حسینی تقدیر به عمل آمد.

 

* برگزیدگان بخش فرهنگی اجتماعی

در حوزه فرهنگی- اجتماعی ، 9 اثر به بخش داوری نهایی راه یافتند که هیئت داوران، خانم فائضه غفار حدادی(نویسنده) و آقایان سیدحسن حسینی (عضو هیئت علمی و معاون فرهنگی سابق دانشگاه صنعتی شریف)، میثم رشیدی مهر آبادی(نویسنده، روزنامه نگار و فعال برجسته حوزه کتاب) ، سجاد صفار هرندی(جامعه شناس و عضو هیئت علمی پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی) و مهدی فقیهی نژاد(فعال فرهنگی برجسته حوزه کتاب و مدیر انتشارات کتاب فردا) سه اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کردند.

کتاب «بچه‌های قرن پانزدهم» به نویسندگی امیر امیری فر به عنوان کتاب برتر انتخاب شد و از کتاب‌های «برخیزید» و «به اضافه مردم» به نویسندگی روح الله رشیدی، تقدیر به عمل آمد.

 

* برگزیدگان بخش علم و فناوری

در حوزه علم و فناوری 12 اثر به بخش داوری نهایی راه یافتند که هیئت داوران آقایان نعمت الله سعیدی (نویسنده و فعال حوزه کتاب و سینما)، سیاوش عقدایی (مستندساز و خبرنگار حوزه علم و فناوری) و مجید صاحبی‌‌نژاد (کارشناس مدیریت فناوری و دبیرکارگروه سیاستگذاری ستاد فناوری نانو) به علت تعداد وکیفیت بالای آثار 4 اثر را اتنتخاب کردند.

کتاب‌ «آرزوهای دست‌ساز» به نویسندگی میلاد حبیبی به عنوان اثر برتر انتخاب شد و همچنین از دو کتاب «تندتر از عقربه ها حرکت کن» به نویسندگی بهزاد دانشگر و کتاب «سطح عمیق» به نویسندگی سیدحمزه حسینی به عنوان اثر دوم و کتاب «از سرمای کازان تا شرجی خلیج‌فارس» به نویسندگی حامد حاجی پور به عنوان اثر سوم تقدیر به عمل آمد.

 

* برگزیدگان بخش دفاعی امنیتی

در حوزه دفاعی امنیتی 7 اثر به بخش داوری نهایی راه یافتند که هیئت داوران آقایان غلامحسین دربندی (از امرای ارتش و فعال فرهنگی در حوزه تاریخ جنگ)، حسین دلیریان (خبرنگار و کارشناس حوزه دفاعی و امنیتی)، و آقای پژمان عرب (پژوهشگر حوزه تاریخ شفاهی پیشرفت، مدیر تاریخ شفاهی پیشرفت دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی) نهایتا سه اثر را به عنوان آثار برگزیده انتخاب کردند.

کتاب‌ «خط مقدم» به نویسندگی خانم فائضه غفار حدادی به عنوان اثر برتر انتخاب شد و همچنین به ترتیب از کتاب‌های «صبح شام» به نویسندگی محمد محسن مصحفی و کتاب «ملاقات در فکه» به نویسندگی سعید علامیان تقدیر به عمل آمد.

 

* برگزیده ادبیات داستانی

در حوزه ادبیات داستانی 4 کتاب به بخش داوری نهایی راه یافتند که هیئت داوران آقایان مصطفی وثوق کیا (فعال برجسته حوزه فرهنگ و رسانه، دبیر سرویس فرهنگ و اندیشه خبرگزاری مهر)، محمدمهدی دادمان (رییس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی)، مجید آسودگان(فیلمنامه نویس و کارگردان)، حامد بامروت نژاد(فعال فرهنگی حوزه سینما و تهیه کننده) و خانم فاطمه سلیمانی(نویسنده و کارشناس ادبیات)، یک اثر را به عنوان اثر برگزیده انتخاب کردند؛ کتاب «اپلای» به نویسندگی نرجس شکوریان فرد.

 

*راوی برتر؛ پدر علم سلولهای بنیادی ایران

دکتر حسین بهاروند؛ پدر علم سلول‌های بنیادی ایران، به عنوان« راوی برتر» نخستین جایزه کتاب روایت پیشرفت معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت. خاطرات ایشان سال گذشته در قالب کتابی با عنوان سلولهای بهاری از طرف نشر راه یار منتشر شده بود.

 

*ناشر برتر؛ الگو نگار پیشرفت

نشر الگونگار پیشرفت به مدیریت سعید حسین رفیعی به عنوان ناشر برگزیده اولین جایزه کتاب روایت پیشرفت تقدیر شد. این نشر تا کنون 10 اثر در حوزه روایت و الگونگاری پیشرفت منتشر و روانه بازار نشر کرده است. از این نشر آثاری در همین جایزه کتاب برگزیده و تقدیر شدند.

موضوع : الگوی پیشرفت نانو

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

Captcha